Stoliki kawowe z charakterem

Wybierając stolik zwróć uwagę na dwie główne sprawy. Z czego wykonano blat? Jeśli mamy na myśli naturalne blaty, to na rynku są dostępne blaty z litego drewna, z forniru oraz w okleinie. Tych ostatnich nie polecamy. Kochamy naturalne drewno i dlatego w naszych stolikach stosujemy blaty z forniru lub litego drewna. Możecie natrafić również na stoliki kawowe z blatem szklanym lub metalowym. Zazwyczaj są to industrialne rozwiązania. Ostatni rodzaj to blaty marmurowe. Dzielą się na klasyczny kamień marmurowy oraz syntetyczny marmur. Ten drugi to nic innego jak zmielone drobinki kamienia, połączone ze sobą i wyszlifowane. Różni się od kamienia tym że jest znacznie bardziej odporny na pęknięcia.

Ponadczasowy styl glamour

Naszymi najpopularniejszymi modelami są stoliki kawowe glamour. Blaty z marmuru syntetycznego a podstawa chromowana lub pokryta złotym kolorem. Takie połączenie wnosi nuty elegancji i szyku do naszego wnętrza. Złoto nie może być nachalne i w zbyt dużej ilości. Jest to kolor który przytłacza w zbyt dużej ilości. Dlatego popularnym rozwiązaniem jest galwanizowanie nóżek stolików, uchwytów od szafek czy złotych żyrandoli.

Stolik kawowy ze szklanym blatem- dla kogo?

Metalowe czy też drewniane stoliki ze szklanym blatem kierujemy do wnętrz nowoczesnych. Szkło mimo iż jest zawsze w jakimś stopniu przezroczyste pod kątem padania światła błyszczy i ożywia wnętrze. Szkło lubi przestrzeń. Przyciąga uwagę. Dlatego szklane stoliki polecamy osobom chcącym nieco odświeżyć swoje wnętrze. Będzie pasować z gładką bielą ścian czy też skalami szarości.

Wyświetlanie 1–24 z 66 wyników

Sortuj:
Show: