Stół ze szklanym blatem w nowoczesnym wnętrzu?

Wybierając stół do jadalni zwracamy uwagę zazwyczaj na materiał z jakiego wykonano oraz rozmiar. To są główne kryteria. Jednak czy aby na pewno są właściwe? Przecież mamy dostępne stoły rozkładane. Więc w przypadku imprezy lub przyjazdu rodziny pomieścimy więcej osób. A gdy już będziemy sami, składamy stół i mamy miejsce dla 4 lub 6 osób. Nowoczesny stół powinien być minimalistyczny, zachowany w duchu lekkości.

Zdecyduj się na lekkie i delikatne nóżki

Aby nadać lekkości naszej kuchni, blaty powinny być dosyć cienkie i pokryte jasnym fornirem. Nie inaczej jest ze stołem do jadalni. Za sprawą frezowanej krawędzi blatu i cienkich nóżek, będzie się nam wydawać że stół unosi się nad ziemią. W taki sam sposób projektujemy stoliki kawowe. Aby nie przytłaczały swoimi rozmiarami i zachowywały lekkość przyciągając wzrok naszych gości. Popularnym rozwiązaniem są nóżki z giętej stali w stołach. Jest to najprostsze ale jakże skuteczne rozwiązanie aby w salonie zapanowała równowaga fotela tapicerowanego ze stolikiem kawowym.

Industrialne stoły drewniane są i będą modne

Nie ulega wątpliwości że połączenie stali z drewnem to doskonałe połączenie. Zauważyliśmy ten trend już dawno temu i dlatego postanowiliśmy używać głównie tych materiałów przy remontach mieszkań. Naturalne drewno ma niestety wiele wad które bardzo utrudniają nam przy nim pracę. Tak jest na przykład przy panelach ściennych tak zwanych Lamelach. Cienkie listewki, pokryte woskami i lakierami pod wpływem temperatury i wilgoci mogą się delikatnie odginać. Podobny problem występuje przy wąskich blatach kuchennych. Dlatego postanowiliśmy stosować naturalny fornir drewniany. Jest to milimetrowa warstwa drewna przyklejona do płyty meblowej. W dotyku czuć drewno i to właśnie jest piękne.

Wyświetlanie 1–24 z 33 wyników

Sortuj:
Show: